Záchovné ošetření chrupu

Nejčastějším výkonem v záchovné stomatologii je zhotovení výplně, která zakryje odhalenou zubní tkáň (po odstranění kazivého ložiska) a funguje jako náhrada za ztracenou část zubní korunky.

Vlastní výběr materiálu závisí na mnoha faktorech: lokalizaci kazu, na jeho rozsahu, kvalitě zubní hygieny.

V řadě případů jsou stále nepřekonané amalgámové výplně. Proti diskutované toxicitě se bráníme

doporučováním kvalitních kapslových amalgámů (dokonalá mechanická odolnost, minimalizace uvolňování volné rtuti).

 

Bílé výplně (kompozitní materiály) jsou určeny do předních zubů, v zadních úsecích je možno zhotovit bílé výplně jen u menších kazů (v případě dokonalé zubní hygieny).

V případě větších defektů v laterálním úseku je vhodnější zhotovit keramické výplně (vyrobené v zubní laboratoři).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ošetření kořenových kanálků

Toto ošetření je nutné u zubů, které odumřely (následkem hlubokého kazu, hluboké  preparace, úrazu). Vždy se jedná o výkon náročný s velkým množstvím selhání.

Pro opracování kořenových kanálků jsou použity rotační nikltitanové nástroje umožňující ošetřit i zuby s nepříznivě tvarovanými kořeny. Kořenové kanálky jsou po opracování plněny speciálním sealerem a gutaperčou.

Protetická rekonstrukce zubu (ů)

= náhrada chybějící části zubu a náhrada chybějícího zubu či zubů.

V případě náhrady chybějící části zubu zhotovujeme širokou škálu fixních protetických korunek ( celokeramické, metalokeramické – kovové jádro, celokovové, plastové), výběr závisí na typu defektu, na doporučení lékaře a finančních možnostech ošetřovaného.

V případě náhrady zcela chybějícího zubu, nebo zubů zhotovujeme fixní protetické můstky (celokeramické, metalokeramické), částečné snímatelné protézy, celkové snímatelné protézy. Protézy je možné zhotovit jak ve standartním provedení, tak i v luxusnější verzi (zásuvné spoje, Deflex apod.)

Veškeré protetické práce jsou vyrobeny ve spolupráci se zubní laboratoří paní Ireny Kuncipálové. Protetické práce zhotovuje osobně paní Kuncipálová a velmi šikovná zubní laborantka paní Pavla Mlezivová. Kontakt